Pielęgnacja

Owady - szkodniki drzew i krzewów owocowych

Owady - szkodniki drzew i krzewów owocowychOwady to najbardziej rozprzestrzeniona grupa wśród stawonogów, ich członowane, zbudowane z odcinków, otoczone chitynowym pancerzem ciało, składa się z głowy, tułowia oraz odwłoka i jest zaopatrzone w trzy pary odnóży różnego typu, skrzydła, wyspecjalizowane narządy gębowe, które to cechy umożliwiły im opanowanie środowiska powietrzno-lądowego.

Więcej…

   

Choroby i szkodniki atakujące róże i sposoby ich zwalczania

Róże w ogrodzieChętnie wybieramy róże do hodowli w ogrodzie, żadne bowiem inne kwiaty nie cieszą taką mnogością odmian, barw i kształtów, a także oczywiście przepięknym zapachem. Róże ogrodowe poza radością dla oczu, mogą jednak sprawiać problemy w momencie rozpowszechniania się na nich różnego rodzaju szkodników oraz chorób, na które są bardzo wrażliwe. Jakie są choroby i szkodniki atakujące róże ogrodowe i jak sobie z nimi poradzić?

Więcej…

   

Tuje w ogrodzie - sadzenie, pielęgnacja: instrukcja krok po kroku

Tuje w ogrodzieSadzenie tui: Jak sadzić tuje - instrukcja krok po kroku.

Tuje (żywotniki) to jedne z najpopularniejszych roślin ogrodowych, które najczęściej wykorzystywane są do tworzenia żywopłotów. O ich atrakcyjności stanowią przede wszystkim niskie wymagania siedliskowe, łatwa pielęgnacja, oraz wysoka odporność na mrozy, co jest szczególnie ważne zwłaszcza w warunkach polskich.

Do najczęściej spotykanych należą odmiany żywotników zachodnich - tuja brabant oraz tuja szmaragd. Poniższa instrukcja omawia krok po kroku etapy sadzenia najpopularniejszych tui (brabant, szmaragd), przy czym zdecydowana większość przedstawianych zaleceń dotyczy również ich innych odmian.

Więcej…