Ogród

Najlepsze drzewa i krzewy do małego ogrodu

Roślin mały ogródOdpowiednio wybrane i posadzone we właściwych miejscach będą zdobić każdy ogródek.

Więcej…

   

Jakie prace jesienią należy wykonać w ogrodzie?

Jesienne prace ogrodoweWielu ogrodników nie lubi jesieni, ponieważ przypomina o zbliżaniu się zimy. Dzień po dniu rośliny wyglądają gorzej, czekają na mróz.

Dni stają się krótkie, szybko robi się ciemno, a na zewnątrz jest już dość zimno, więc jest bardzo mało czasu na prace w ogrodzie. Ale nie należy zapominać, że jest to praca, którą trzeba wykonać.

Więcej…

   

Palisady ogrodowe - zamień zwykły trawnik za domem w prywatny park!

PalisadaRówno przystrzyżony trawnik za oknem to oczywiście powód do dumy każdego gospodarza. Jest to jednak nieco niepraktyczne wyjście - długo doglądany trawnik może zmienić się w ruinę po kilku zabawach z dziećmi albo harcach czworonogów. Nie bardzo wiadomo jak się poruszać, która część ogrodu ma jakie przeznaczenie, ani jak sensownie zagospodarować wolne przestrzenie. Plan ogrodu stanowczo zyskuje po wytyczeniu tych stref oraz ścieżek. Służą do tego drewniane palisady oraz rollboardery - artykuły ogrodowe dosyć znane w przestrzeni publicznej, ale zyskujące na popularności także w aranżacjach ogrodowych.

Więcej…

   

Skalniak - jak zrobić, rośliny na skalniak

SkalniakSkalniak (ogród skalny) to konstrukcja, która pełni funkcje estetyczne i krajobrazowe w ogrodzie. Jego zadaniem jest naśladowanie naturalnego, górskiego krajobrazu. To przemyślane połączenie roślin ozdobnych oraz głazów i kamieni. Jej przygotowanie jest pracochłonne, ale efekty mogą być bardzo satysfakcjonujące.

Więcej…